מימון נדל"ן חוץ-בנקאי: להעמיד גב פיננסי איתן במהירות וביעילות

לגופים חוץ בנקאיים נוצר שם של כלי מימוני 'משלים' בלבד, אבל המציאות מראה שההפך - מדובר בכלי גמיש שמהווה אלטרנטיבה אמיתית ליזמי נדל"ן.

קרן יסודות היא דוגמה ל-one stop shop שמספקת גם ליווי פיננסי וגם השלמת הון עצמי.

14.06.2019 WALLA NEWS

מימון נדלן חוץ בנקאי.png
הכירו את קרן יסודות

כבר למעלה מארבע שנים פועלת קרן יסודות בתחום מימון פרויקטי בנייה למגורים בענף הנדל"ן. באילו תחומים עוסקת הקרן? ומה היא מציעה ליזמים? וכיצד כניסתה שינתה את פני שוק הנדל"ן הישראלי?

15.04.2019 ,YNET

הכירו את קרן יסודות ynet
כיצד להתמודד עם אירועים בלתי מתוכננים בתהליך הליווי הפיננסי?

פרויקט נדל"ני הוא סוג של "ממלכת אי הוודאות" והבעיות שצצות במהלכו משפיעות גם על תהליך הליווי הפיננסי. איך מתגברים על התקלות ונמנעים מהסתבכות? יעקב סיסו, שותף מנהל בקרן יסודות, המעניקה ליווי פיננסי לפרויקטים נדל"ניים עם מקרים ותגובות שכדאי לכם להכיר

07.01.2019 ,WALLA NEWS

ליווי פיננסי.png
התחשדות עירונית: השיטה למזעור הסיכון

פעולות רבות נדרשות מצד היזם במהלכו של פרויקט התחדשות עירונית: החל מתשלום ההוצאות ועד למתן התמורה לבעלי הדירות. הדיירים מצידם ממתינים בציפייה לגמר הבנייה, ונוטלים סיכון כדי להשביח את הנכס שבבעלותם במטרה לשדרג את רמת חייהם - אך האם קיימת דרך למזער את הסיכונים הללו?

01.08.2018 ,YNET

התחדשות עירונית השיטה למזעור הסיכון
מדוע הגופים המוסדיים מדירים רגליים מתחום מימון המגורים?

בתחום האשראי למגורים קיימת כיום הגמוניה של הבנקים, שאחראים ל-90% מהשוק - מהן הסיבות לכך, וכיצד יכול המצב להשתנות?

גלובס, 03.04.2017

היקף האשראי לענף המגורים בישראל הוא מהגדולים הניתנים לענפי המשק. הוא כולל אשראי כספי של כ-50 מיליארד שקל וכ-60 מיליארד שקל ערבויות חוק מכר וערבויות אחרות. מדובר בשוק הנשלט על ידי המערכת הבנקאית (וכ- 90% ממנו מונפק ע"י המערכת הבנקאית).

גופים מוסדיים מדירים רגלים ממימון מגורים גלובס
תמ״א 38: האם לגייס הון באמצעות חוב או משקיע פיננסי?

יזמים חדשים ללא הון עצמי מיהרו להתחייב מול משקיעים פיננסיים ולהכניסם כשותפים, מהן האלטרנטיבות ומה חשוב לדעת לפני שמכניסים שותף?

גלובס, 07.08.2016

תמ״א 38 גיוס הון ע״י חוב או משקיע גלובס
כיצד יושפעו יזמי תמ"א מהמגמות החדשות בענף מימון המגורים?

מימון בנייה למגורים מתאפיין בדומיננטיות מוחלטת של הבנקים, אולם קיימים כיום עוד פתרונות באמצעות חברות הביטוח או גופים עצמאים בעלי תשתיות ומומחיות במתן אשראי לתחום המגורים.

גלובס, 21.07.2016

השפעה על יזמי תמ״א ממגמות חדשות גלובס
אנחנו הרבה יותר זריזים מהבנקים

דוד ברוך, לשעבר מנכ"ל אקסלנס ובנק ירושלים, גייס 230 מיליון שקל לקרן חדשה שתעניק מימון להתחדשות עירונית: "אנחנו נסחפים בנהר שגדול מאיתנו"

גלובס, 16.03.2015

קרן יסודות יותר זריזים מהבנקים גלובס
דוד ברוך, אסתי פרידמן ויעקב סיסו גייסו 225 מ' ש' לקרן נדל״ן

משקיעי הקרן - גופים מוסדיים הקרן תעניק הלוואות, השלמה להון עצמי ותנפיק פוליסת ערבות חוק מכר

גלובס, 07.01.2015

דוד ברוך, מנכ"ל אקסלנס לשעבר, אסתי פרידמן, מנכ"לית כלל מימון לשעבר, ויעקב סיסו מ"מ מנכ"ל אזורים לשעבר, חברו להקמת קרן בתחום המימון לפרויקטים לבנייה למגורים. ל"גלובס" נודע כי השלושה השלימו באחרונה גיוס ממשקיעים מוסדיים בהיקף של 225 מיליון שקל, לקרן שתקרא "קרן יסודות".

גיוס לקרן יסודות גלובס
תחרות לבנקים: גם קרן יסודות רוצה לממן פרויקטי בנייה למגורים

הקרן השלימה באחרונה סבב גיוס שני בו הגדילה את היקפה ל-300 מיליון שקל, ומתכננת בקרוב לצאת לגיוס שלישי בו תנסה להגדיל את היקף הקרן ל-500 מיליון שקל

דה מרקר, 07.09.2015

קרן יסודות השלימה באחרונה סבב גיוס שני במסגרתו גייסה 75 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים ובכך הגדילה את היקף הקרן לכ-300 מיליון שקל. יסודות מתחרה במערכת הבנקאית במתן ליווי פיננסי ליזמי נדל"ן, כשהיא מספקת להם אשראי לבנייה, מימון להשלמת הון עצמי, ופוליסות ערבויות חוק מכר (מכוח הסכם שיתוף פעולה בין חברות הביטוח מנורה ואיילון).

קרן יסודות תחרות לבנקים דה מרקר